FARMET Diger

Sügavkobesti DIGER kergitab ja kobestab mulda kuni 50 cm sügavuselt. Eesmärk on kinnipaakunud pinnase õhustamine künnisügavusest allpool ning parandada vee liikumist mullas.  DIGER on mõeldud just raskete pindade jaoks ning ebatasase pinnaprofiili parandamiseks kohtades, kus tavapärane sügavkobesti nii head tulemust ei anna.

Sügavkobesti DIGER kaldotstega piid läbistavad kergesti kamara ning kobestavad mulla. Võimalik on ka ühe piirea eraldi ülestõstmine eriti rasketes tigimustes  nagu näiteks märgades lodudes, kallakutel,  väga ebatasase ja läbikasvanud kamara korral vms. Masina ummistuste vältimiseks on raamil piisavalt kõrge kliirens, 750mm.  Kõikide DIGER mudelite tootmisel on kasutatud eXtra STEEL line® –materjalitehnoloogiat. Eritugevdatud teras tagab seadmete kõrge vastupidavuse ja pika tööea ka äärmuslikes tingimustes ja suure töömahu korral.

Sügavkobesti piide ehitus on välja töötatud pikaajalise katsetamise tulemusena Duolent/Triolent-tüüpi tüükultivaatoritega. Piide profiil tagab madala veojõuvajaduse ja on väga vastupidavad.   Piidel on hüdraulilised kaitsed, mis rakenduvad 1100 kg jõu korral piiotsale. Piiotsad on valmistatud eriti vastupidavast ja kulumiskindlast kõvasulamist.  

Tagarullidena kasutatakse DIGER-il kahte piikrulli, mis peenestavad väga tõhusalt suuri mullakamakaid.  Tagarullide kõrguse hüdraulilise muutmisega saab reguleerida piide töösügavust.  Rullide omavahelise  asendi reguleerimisega saab muuta eesmise rulli survet maapinnale ning sellega ühtlasi muuta ka pinnasetöötluse intensiivsust.


Alates 2008. aastast kasutatakse FARMET seadmete tootmisel eritugevat terast  eXtra STEEL line®. Sellest on valmistatud kõik tööorganid, veo- ja kandvad konstruktsioonid. Eriteras  eXtra STEEL line® on tõmbetugevusega  >1000 Mpa, mis on kuni 3 korda suurem kui tavalisel „Ultra Strength Steel“ terasel. Tänu eXtra STEEL line®  tehnoloogiale on masinad kergemad ja vastupidavamad, nende tööiga oluliselt pikem ning hoolduskulud madalamad.

 

Tehnilised näitajad

ühik

DIGER 3

DIGER 4

Piide arv

tk

7

9

Töölaius

m

3

3,9

Töösügavus

cm

25 - 50

Transpordilaius

m

3

2,9

Masina pikkus

m

4

Töökiirus

km/h

8 - 12

Jõuvajadus *

kW/HP

 180-270/240-360

 240-360/330-450

Jõudlus

ha/h

2,4 – 3,6

3,1 – 4,7

Mass / lisaratastega

Kg

2700

3200

* Vajalik võimsus sõltub oluliselt mullastiku tingimustest, töösügavusest ja maapinna profiilist.

ühik

DIGER 3/4

Piide vahe

mm

425

Piiridade vahe

mm

950

Raami kliirens

mm

750

Haake tüüp

 

TBZ Cat. 3 ja 4